Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gminy Biskupice. W radosnym duchu przekazali je Wójt - Renacie Gawlik,  harcerze z Hufca Wieliczka. To wyjątkowo miłe i symboliczne  wydarzenie miało miejsce 21 grudnia 2023 roku w Urzędzie Gminy Biskupice.

Druhny przynosząc betlejemskie światełko pokoju, nie tylko złożyły najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także kontynuowały wspaniałą tradycję przekazywania ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Ta piękna tradycja trwa już ponad trzydzieści lat w Polsce i ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w obliczu trwającego konfliktu w Palestynie.

Pani Wójt serdecznie podziękowała harcerzom za kontynuowanie tego zwyczaju, podkreślając jego wartość w budowaniu pokoju i wzajemnego zrozumienia.

Betlejemskie Światło Pokoju, jako symbol pokoju, bezpieczeństwa i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, jest przekazywane od 1986 roku, a do Polski dociera od 32 lat. Hasło tegorocznej edycji - „Czyńmy Pokój" – przypomina nam o jedności i wzajemnym połączeniu w tym wyjątkowym czasie świątecznym. Polska od 1991 roku jest częścią betlejemskiej sztafety niesienia bożonarodzeniowego płomienia, co stanowi wyraz pokoju, pojednania i braterstwa między narodami. To niezwykłe gesty solidarności i pamięci o wartościach, które powinny nas łączyć jako ludzi.

Betlejemskie Światło Pokoju to nie tylko symbol, ale także przypomnienie o naszej wspólnej odpowiedzialności za pokój i dobro wszystkich ludzi. Niech jego blask rozświetla nasze serca i niech będzie znakiem nadziei na lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Zobacz, gdzie dotarło Betlejemskie Światło pokoju na MAPIE ŚWIATŁA https://swiatlo.zhp.pl/mapa-swiatla/

 

 

 

 

 

Przewiń do góry