Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Zapraszamy serdecznie na coroczny Orszak III Króli połączony z  Przeglądem Grup Kolędniczych „Hej kolęda, kolęda…!” Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2024 roku. i  rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 14.00 w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach. Następnie kolorowy Orszak, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Biskupice, wyruszy do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łazanach. Tam o godzinie 15.30 zaplanowano rozpoczęcie Przeglądu Grup Kolędniczych "Hej kolęda, kolęda…!".

Na scenie zaprezentują się liczne zespoły, w tym Zespół Pieśni i Tańca "Solny Gościniec", Orkiestra Dęta Gminy Biskupice, Orkiestra OSP Biskupice, Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Łazanach, Kolędnicy OSP Bodzanów oraz Grupa Kolędnicza OSP Łazany. To będzie niezwykła okazja, by podziwiać tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu utalentowanych, lokalnych artystów.

Organizatorami wydarzenia są Wójt Gminy Biskupice, Centrum Kultury Gminy Biskupice, Ksiądz Proboszcz - Stanisław Wciślak Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łazanach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wspólnego kolędowania i tradycji świątecznych na to wyjątkowe spotkanie. Do zobaczenia!

 

Orszak III Króli.png

 

Przegląd Grup Kolędniczych v 3.png

Przewiń do góry