Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Rozpoczął się cykl sprawozdawczy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Biskupice. W minioną sobotę, tj. 10 lutego 2024 roku, miało miejsce zebranie w OSP Łazany, podczas którego druhowie przedstawili obszerny raport z działalności jednostki za 2023 rok.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Biskupice, Renata Gawlik, członkowie Gminnego Zarządu OSP,  druhny i druhowie OSP Łazany, członkowie MDP i DDP OSP Łazany. Przedstawiono sprawozdania z działalności OSP, MDP, sprawozdania finansowe oraz komisji rewizyjnej za 2023 rok. Zarząd otrzymał absolutorium, deklarując kontynuację rozpoczętych przedsięwzięć oraz podjęcie nowych wyzwań w celu zapewnienia jak najlepszego rozwoju jednostki.

Podczas zebrania miały miejsce dwa wyjątkowe wydarzenia. Prezes MDP OSP Łazany złożył wniosek o nadanie proporca w uznaniu dotychczasowych poczynań młodych strażaków z okazji zbliżającego się uroczystego Jubileuszu 5-lecia istnienia. Ponadto w szeregi jednostki wstąpili nowi druhna i druhowie, którym  życzymy  ogromu satysfakcji i wytrwałości w działaniu.

Dziękowano wszystkim za obecność, dobre słowa, życzenia oraz sympatyczną, rodzinną atmosferę podczas oficjalnego zebrania sprawozdawczego. Wyrażono nadzieję na owocną współpracę w 2024 roku oraz wyrażono ogromne podziękowania dla tych, którzy poświęcili swój czas i serce pomagając w funkcjonowaniu jednostki w ubiegłym roku.

Kolejne spotkania zaplanowano na:

  • 17.02.2024r. - OSP Biskupice
  • 24.02.2024r. - OSP Trąbki
  • 02.03.2024r. - OSP Bodzanów
  • 16.03.2024r. - OSP Sławkowice

Natomiast zebranie sprawozdawcze Zarządu Gminnego OSP odbędzie się 13.04.2024r. w OSP Bodzanów.

 

Przewiń do góry