Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Dnia 19 lutego  grupa Seniorów z Gminy Biskupice miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Operetki Krakowskiej, zorganizowanej przez Centrum Kultury Gminy Biskupice. To wydarzenie było niezwykle ważne dla naszych starszych mieszkańców, którzy mieli okazję wziąć udział w koncercie pt. „Uśmiechnij się z Kiepurą” w ramach programu Kultura dla Seniora.

Grupie z Biskupic towarzyszyła Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik oraz pracownicy Centrum Kultury. Wydarzenie dostarczyło seniorom niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale również stało się okazją, aby delektować się pięknem operetki i muzyki, która od lat cieszy się uznaniem publiczności.

Widowisko „Uśmiechnij się z Kiepurą”  powstało na podstawie scenariusza Łukasza Lecha z udziałem orkiestry, czwórki solistów i prowadzącego pod dyrekcją dyrygenta. W programie koncertu znalazły się utwory znane z repertuaru Jana Kiepury - polskiego tenora i aktora dwudziestolecia międzywojennego odnoszącego sukcesy w największych salach koncertowych świata. Ze sceny zebrani usłyszeli takie utwory jak „Brunetki, blondynki”, „Zimny drań” czy „Funiculì, funiculà”. Całość koncertu przeplatana była ciekawymi  epizodami z życia Jana Kiepury.

Nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu Dyrektor  CK Biskupice - Małgorzaty Kalety, która zorganizowała ten wyjazd. To dzięki jej staraniom seniorzy mieli okazję uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym.

Wyjazd do Operetki Krakowskiej z pewnością pozostanie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, a jednocześnie inspiracją do organizacji kolejnych wydarzeń kulturalnych dedykowanych osobom starszym.

 

 

Przewiń do góry