Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Grupa Seniorów z Gminy Biskupice miała okazję spędzić poniedziałkowy wieczór 19 lutego 2024r. w gmachu  Operetki Krakowskiej. Dzięki pomysłowi Dyrektor Centrum Kultury – Małgorzaty Kalety oraz organizacji przez CK Biskupice  wyjazdu,  grupa 54 seniorów wzięła  udział w koncercie pt. „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Wydarzenie odbyło się  w ramach programu Kultura dla Seniora, organizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Seniorom towarzyszyła Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik oraz pracownicy Centrum Kultury. Wydarzenie dostarczyło widowni niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale również stało się okazją, aby delektować się pięknem operetki i muzyki, która od lat cieszy się uznaniem publiczności.

Widowisko „Uśmiechnij się z Kiepurą”  powstało na podstawie scenariusza Łukasza Lecha z udziałem orkiestry, czwórki solistów i prowadzącego. W programie koncertu znalazły się utwory znane z repertuaru Jana Kiepury - polskiego tenora i aktora dwudziestolecia międzywojennego odnoszącego sukcesy w największych salach koncertowych świata. Ze sceny zebrani usłyszeli takie utwory jak „Brunetki, blondynki”, „Zimny drań” czy „Funiculì, funiculà”. Całość koncertu przeplatana była ciekawymi  epizodami z życia Jana Kiepury.

Wyjazd do Operetki Krakowskiej z pewnością pozostanie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, a jednocześnie inspiracją do organizacji kolejnych wydarzeń kulturalnych, dedykowanym osobom starszym.

 

 

 

Przewiń do góry