Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Miła wiadomość dla dzieci i młodzieży z Łazan i okolic. Można już,oczywiście przy sprzyjających warunkach atmosferycznych,  korzystać z nowego placu rekreacji znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Łazanach. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację, tak by jego  użytkownicy mogli  cieszyć się dostępną przestrzenią do zabawy i aktywności.

Obiekt został ogrodzony, a na podłożu pojawiła się nawierzchnia bezpieczna, chroniąca przy ewentualnym upadku. Projektanci zadbali o potrzeby zarówno najmłodszych jak i młodzieży. Plac został wyposażony w wiele elementów zabawowych, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym mieszkańcom. Są tam między innymi  huśtawki bujaczki oraz zjeżdżalnie, które zapewnią mnóstwo radości i świetnej zabawy. "Dla nieco starszych przygotowany został teren, na którym znajdują się urządzenia typu street workout. Dzięki nim można  rozwijać swoje umiejętności sportowe i spędzać czas aktywnie, w towarzystwie swoich przyjaciół – komentuje Wójt Renata Gawlik. Jestem przekonana, że nowy plac rekreacyjny stanie się ulubionym miejscem spotkań i zabawy dla wszystkich dzieci i młodzieży z okolicy. Zachęcamy do aktywnego korzystania z wszystkich jego atrakcji!"

Całość inwestycji wyniosła  348 028,00 zł, z czego 96 160,00 zł pokryło dofinansowanie, z Województwa Małopolskiego w ramach programu  „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS 2023”, a pozostała część pochodziła z budżetu Gminy Biskupice.

 

 

 

Przewiń do góry