Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Gmina Biskupice po raz kolejny przystąpiła do projektu profilaktycznego pn."Otwórz się na pomoc". Tegoroczna kampania skierowana jest do dzieci i młodzieży mających  problem z uzależnieniem od dopalaczy. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promującymi akcję.

“Otwórz się na pomoc z Gminą Biskupice”– interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia  od środków psychoaktywnych. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczonym psychologiem i terapeutą  dziecięcym.
 
Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza z nich jest około 7 minutowy interaktywny film poświęcony dopalaczom. Zadaniem widzów jest pokierowaniem losem Piotrka - pełnoletniego chłopaka, który zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu maja wpływ na przebieg fabuły. W projekcie przygotowano również specjalną sekcję pt. "Prawdziwe historie", w której przedstawiono losy nastolatków borykających się z problemami uzależnień od substancji psychoaktywnych.  Mamy nadzieję, że projekt ten pomoże wielu dzieciom , a także rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.
 
Przewiń do góry