Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Ferie zimowe za nami ;) Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach organizowanych w Ponadgminnej Placówce Wsparcia Dziennego w Zabłociu oraz jej filii w Zborówku spędziły czas bardzo aktywnie i twórczo. Każdy wychowanek znalazł coś dla siebie. Stali wychowankowie mieli szansę poznać nowych uczestników i poszerzyć grono znajomych.

Zajęcia przygotowane przez wychowawców były dla dzieci atrakcyjne, ciekawe i kreatywne,ale przede wszystkim dawały możliwość integracji, rozwoju swojej wyobraźni i zacieśniania więzi koleżeńskich. Zajęcia kulinarne były niezwykle kolorowe i smaczne. Wychowankowie tworzyli swoją ulubioną wersję tortilli, pizzę oraz galaretki z owocami. Zajęcia plastyczne i techniczne pokazały, że dzieci mają niezwykłą wyobraźnię, którą chcą wykorzystywać, gdy tylko mają taką możliwość. Karmnik dla ptaków z butelek pet, koraliki, bransoletki, szycie z filcu czy prace z patyczków kreatywnych to tylko część aktywności, które zajmowały dzieciaki na długi czas.

Codzienne zabawy to przede wszystkim „Bitwa o bazę” i kolorowa loteria z nagrodami. Ogromna ilość kolorowanek, laurek były formą wyciszenia i możliwością swobodnej rozmowy. Konkursy, które cieszyły, motywowały i dawały dużą dawkę energii, a także wzbudzały ducha rywalizacji to przede wszystkim konkurs karaoke, konkurs sportowy i edukacyjny, oraz kartek walentynkowych. Tworzenie zwierząt z balonów, prace z modeliny, gry planszowe i edukacyjne, ping-pong, zabawy ruchowe i inne zajęcia integracyjne były dla wychowanków dużą odskocznią od codziennej nauki i obowiązków. Ostatniego dnia ferii dzieci wzięły udział w zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną Fundację Sfinks z pasją do dzieci wycieczce do Jaworzna, gdzie czekało na nich 2 godziny frajdy w Sali zabaw Bajkowy Labirynt, później pyszny obiadek, a na zakończenie seans filmowy „Pies i kot”.

Podczas ferii odbywały się zajęcia z psychologiem, który pełni dyżury w ciągu całego roku raz w tygodniu, z wyłączeniem wakacji. Zachęcamy do korzystania z wsparcia osoby w każdym wieku.

[Małgorzata Kulma]

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

 

Zadanie finansowane jest ze środków otrzymanych z Gminy Biskupice oraz Powiatu Wielickiego.

 

logo.jpeg

Przewiń do góry