Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Informujemy  o pozytywnym rozstrzygnięciu wniosku  o dofinansowanie wyposażenia świetlic wiejskich w Przebieczanach i Trąbkach. Pomoc finansowa zostanie udzielona  przesz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2024”. Łącznie do Gminy Biskupice wpłynie 29 400,00 złotych.

Kwota 16 800,00 złotych trafi do Świetlicy w Trąbkach – Zborówku, z przeznaczeniem  na zakup nowych  stołów i krzeseł. Dodatkowo, dzięki temu wsparciu, będzie możliwy zakup mebli do pomieszczenia kuchennego. Jest to ogromna korzyść dla społeczności lokalnej, ponieważ nowe wyposażenie umożliwi organizację zebrań, spotkań mieszkańców sołectwa oraz zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Świetlica w Przebieczanach wzbogaci się o dodatkowe meble  - szafy, które posłużą do przechowywania strojów ludowych oraz materiałów, wykorzystywanych podczas warsztatów rękodzielniczych (robienie palm, stroików, itp.) przez mieszkańców wsi, a także członków Koła Gospodyń Wiejskich.  Z uwagi, iż w budynku świetlicy spotykają się różne grupy społeczne na różnych zajęciach niezbędnym jest posiadanie zorganizowanej przestrzeni  w celu wygodnego i praktycznego przechowywania materiałów.

 

Przewiń do góry