Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Z dniem 31 stycznia 2024r. Gmina Biskupice zakończyła realizację projektu EKO TEAM współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego ELENA w ramach Programu Horyzont 2020 realizowanego przez gminy partnerskie Stowarzyszenia Metropolia Krakowska. Celem projektu było zorganizowanie sieci ekodoradców działających na terenie Metropolii Krakowskiej. Ich głównym zadaniem było aktywne przyczynianie się do realizacji inwestycji służących podniesieniu efektywności energetycznej budynków, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz poprawie jakości powietrza w Krakowskim Obszarze Funkcjonalnym.  

Zespół Ekodoradców Gminy Biskupice w okresie od czerwca 2020 do stycznia 2024 organizował liczne akcje informacyjno – edukacyjne skierowane do osób
w różnych grupach wiekowych, które miały pomóc w zrozumieniu konieczności działań zmierzających do poprawy jakości powietrza.

 W okresie 44 miesięcy realizacji projektu grupa ekodoradców udzieliła łącznie ponad 16 000 porad. Ekodoradcy służyli mieszkańcom wsparciem zarówno w zakresie informowania o dostępnej ofercie dofinansowań, jak również praktyczną pomocą w składaniu wniosków aplikacyjnych do programów dofinansowujących wymianę urządzeń grzewczych, działania termomodernizacyjne, jak również montaż OZE.

Efektem pracy była:

  • Wymiana 269 pieców
  • montaż 91 odnawialnych źródeł energii
  • termomodernizacja 44 budynków (ocieplenie, wymiana stolarki okiennej
    i drzwiowej).

Łączna wartość inwestycji wyniosła 6 344 451,92zł.

Jednocześnie informujemy, że gminni ekodoradcy w dalszym ciągu służą pomocą wszystkim osobom zainteresowanym modernizacją swoich budynków, która pozwoli na ograniczenie ich zapotrzebowania na energię i wpłynie korzystnie
na poprawę jakości powietrza.

Eko team.jpeg

 

Przewiń do góry