Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 10 marca 2024 roku odbyła się  akcja krwiodawstwa pod hasłem "Twoja Krew - Moje Życie". To wydarzenie przyciągnęło rekordową ilość osób gotowych do pomocy bliźnim i oddania życiodajnego płynu.

W ciągu jednego dnia chęć niesienia pomocy zdeklarowało 77 osób. Po badaniach lekarskich, 66 osób mogło zdecydować się na ten szlachetny gest, oddając po 450 ml swojej krwi. Zebrano łącznie 29 litrów 700ml krwi, to jedynie 300 ml do osiągnięcia pełnych 30 litrów.

Zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miał dużo pracy, ale dzięki doskonałej organizacji i zaangażowaniu wszystkich uczestników, akcja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

Akcję honorowego oddawania krwi wsparła Wójt Gminy Biskupice - Renata Gawlik  oraz druhny i druhowie z  Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Biskupice.

Niedzielne wydarzenie odbyło się  dzięki  sponsorom, którym pragniemy serdecznie podziękować za ich hojność:

  • Wiesławie i Ryszardowi Waśniowskim z Trąbek,
  • Piotrowi Kasprzykowi z Pralni Dywanów "PERS" Trąbki,
  • Marianowi Satora z Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Wieliczka,
  • Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice,
  • Żeńskiej  Drużynie OSP Łazany
  • oraz Marii Kot z Bodzanowa.


Dzięki sponsorom, krwiodawcy, którzy zdecydowali się oddać krew zostali obdarowani upominkami i smacznymi ciastami.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy serdeczne podziękowania i wyrazy  wdzięczności za aktywne działanie na rzecz honorowego krwiodawstwa i zapraszamy do kolejnych akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi Gminy Biskupice.

[M.Kot]

 

Przewiń do góry