Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik podpisała Umowę na realizację zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji i budowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Zabłocie, wraz z drogą dojazdową i możliwością dalszej rozbudowy. Wyłoniona w drodze przetargu najlepsza oferta należy do Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjno-Handlowego OTECH z Gorlic Sp.z.o.o. i opiewa na kwotę 9 741 600,00  złotych.

Oczyszczalnia biologiczno – mechaniczna rozpocznie swoją prace od oczyszczania ścieków początkowo z miejscowości Zabłocie, Jawczyce (Surówki), Trąbki. W późniejszym okresie   planuje się także rozszerzenie zakresu działania oczyszczalni o kolejne sołectwa. Obiekt będzie posiadał również własną drogę dojazdową.  Dzięki realizacji tej inwestycji  możliwe będzie skuteczne oczyszczanie ścieków, co wpłynie pozytywnie na jakość wód i gleby w okolicy. Ponadto, proces kanalizacji umożliwi poprawę standardów sanitarnych dla mieszkańców gminy, co jest istotnym elementem dbałości o zdrowie publiczne.

„Można stwierdzić, że rozpoczęcie tej inwestycji to historyczny moment i milowy krok w procesie kanalizowania naszej gminy. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o nasze środowisko naturalne, poprawić jakość życia mieszkańców oraz przyczynić się do ogólnego rozwoju naszej okolicy” – komentuje Wójt Renata Gawlik.

Finał prac zaplanowano na 2026 rok. O  postępach w realizacji tego ważnego  przedsięwzięcia będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

 

Przewiń do góry