Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Blisko 200 przedszkolaków wzięło udział w IX edycji Spartakiady, która odbyła się 14 marca 2024r. w hali sportowej  Szkoły  Podstawowej w Łazanach. To było prawdziwe sportowe święto najmłodszych, które zgromadziło zarówno dzieci z przedszkoli, jak i "oddziałów zerowych" szkół podstawowych.

Impreza była nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim do świetnej zabawy. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi bohaterowie wielkiego wydarzenia sportowego, a wszyscy uczestnicy zostali oczywiście uznani za zwycięzców.

Organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa w Łazanach, przygotowali wiele ciekawych konkurencji, w których dzieci mogły wykazać się szybkością, zręcznością i sprytem. Były biegi zwykłe, wyścigi z piłką, rzut woreczkiem do ruchomego kosza, bieg przez hula-hop . Wszystko to odbywało się w atmosferze sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim w radosnej atmoseferze. Jedna z konkurencji angażowała też nauczycieli, którzy przyjechali na to sportowe wydarzenie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, z rąk Wójt Gminy Biskupice – Renaty Gawlik, kierownika GZOS – Agnieszki Fliśnik, dyrektora Szkoły Podstawowej w Łazanach - Marcina Mańka, koordynatorki wydarzenia  nauczycielki Ewy Kurzawy,  dyrektora Szkoły Podstawowej w Sławowicach – Dariusza Zawiślana, dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach – Krzysztofa  Michałowicza otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Biskupice.

To był dzień pełen przygód i niezapomnianych przeżyć, który na pewno na długo pozostanie w pamięci małych sportowców.

 

 

 

Przewiń do góry