Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 14 marca 2024 roku odbył się II etap XXIV edycji Małopolskiego Konkursu Ekologicznego „Na Ratunek Ziemi” pod hasłem „Globalne ocieplenie klimatu” . Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz do osób niepełnosprawnych, a jego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw prozdrowotnych uczestników.

Spotkanie otworzyli organizatorzy konkursu, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie – Leszek Rajtarski, wraz z kierownikiem Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli - Agnieszką Fliśnik oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej w Trąbkach - Anną Gonet. Przedstawiono prace w kilku kategoriach, takich jak plastyczne przestrzenne i płaskie, prace literackie oraz prace fotograficzne.

Zanim jednak Jury przystąpiło do oceny prac konkursowych, zgromadzoną publiczność zaproszono do oglądnięcia występów artystycznych. Rozpoczęto od uroczystego występu Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach, którego członkowie pod kierunkiem Pani Julii Michałek zachwycili nas swoim talentem i pasją do śpiewu. Chór dziewczęcy oraz solistka zaprezentowali niezwykły repertuar, który poruszył serca wszystkich obecnych. Następnie mieliśmy okazję podziwiać krótką formę aktorską przygotowaną przez młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 52 w Krakowie. Ich przedstawienie, opowiadające o powstaniu ziemi, wzbudziło wiele emocji i zachwyciło naszą publiczność. Podziwialiśmy nie tylko aktorską grę, ale również zaangażowanie i pasję, jaką włożyli w przygotowanie tego spektaklu. Nie możemy również pominąć wspaniałego akompaniamentu udzielonego na żywo, który wzbogacił obie prezentacje i nadał im wyjątkowego charakteru. Dziękujemy wszystkim muzykom za ich nieoceniony wkład.

Następnie Jury  przystąpiło do oceny prac konkursowych. Zadanie było trudne, bo prace jak zawsze przygotowane zostały na bardzo wysokim poziomie.   Tegoroczne wyniki zostaną ogłoszone wkrótce, więc prosimy o cierpliwość.

Gala konkursu i wystawa prac konkursowych odbędzie się 21 marca 2024 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

 

 

Przewiń do góry