Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W poniedziałkowe popołudnie, 18 marca, Gminna Akademia Seniora ponownie zebrała swoich członków na interesującym spotkaniu. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Pana Piotra Skrabanię, Nadleśniczego z Nadleśnictwa Niepołomice, który podzielił się z nami swoją wiedzą na temat lasów i dzikiej przyrody. Seniorów powitali organizatorzy wójt Gminy Biskupice - Renata Gawlik oraz dyrektor Centrum Kultury- Małgorzata Kaleta.

Pierwszą część prelekcji poświęcono zagadnieniom zalesienia w Polsce. Pan Nadleśniczy przedstawił uczestnikom informacje na temat różnorodności gatunkowej drzew występujących w naszym kraju oraz charakterystycznych typów gleb. Dzięki czytelnym grafikom słuchacze mieli okazję zapoznać się z różnorodnością lasów w Polsce.

Kolejnym tematem poruszanym podczas prelekcji była dzika fauna występująca w lasach. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jakie gatunki zwierząt zamieszkują nasze lasy oraz jak postępować w przypadku spotkania dzikiej zwierzyny. Prelegent udzielił praktycznych wskazówek dotyczących zachowania w obliczu spotkania z dzikimi zwierzętami, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

Nie mogło również zabraknąć omówienia problemu nadmiernego występowania dzików w naszym regionie, który jest obecnie bardzo palącą kwestią. Nadleśniczy  podzielił się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i zachęcał do poszukiwania rozwiązań.

Dodatkową atrakcją spotkania było powitanie i pożegnanie Leśników, które zostało wykonane na żywo przez naszego prowadzącego na rogu myśliwskim. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło nam jeszcze bardziej zbliżyć się do natury i zrozumieć pracę leśników.

Na zakończenie wykładu zgromadzeni Seniorzy mieli okazję zadawać pytania, na które Pan Piotr chętnie odpowiadał, dzieląc się swoją pasją i wiedzą. Dziękujemy Panu Piotrowi Skrabani za ciekawą i pouczającą prelekcję oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenia!

fot.CK Biskupice

 

 

Przewiń do góry