Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Wielkopostne, marcowe dni stały się dla grupy młodzieży z parafii w Bodzanowie ważnym sprawdzianem umiejętności aktorskich i okazją do dawania świadectwa wiary i kultury osobistej. Na deskach Sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego została bowiem wystawiona sztuka pod tytułem „Spojrzenie Jezusa”.

Występy zgromadziły ponad 2000 widzów. Informacje o spektaklu, który prowadzi widza przez meandry ewangelicznych wypowiedzi Jezusa na temat miłości i małżeństwa, skłania do refleksji nad cierpieniem i niesprawiedliwym wyrokiem wobec Pana, doprowadza do łez wzruszeń nad wielkością Boga, który zechciał nam Syna dać, wreszcie doprowadza do wielkanocnej radości, obiegły społeczność powiatu wielickiego. Nie dziwi więc fakt ogromnego zainteresowania spektaklem. Ostatnie występy zgromadziły rekordową publiczność. Na podkreślenie zasługuje fakt, że zespół aktorski i techniczny składał się wyłącznie z młodzieży w wieku 12-22 lat. Ich zaangażowanie i serce, jakie zostawili na scenie, wzruszyło niejednego widza.

Plany grupy młodzieżowej z parafii w Bodzanowie są ambitne i zapewne zaskoczą nas jeszcze nie jeden raz. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasi mieszkańcy tak piękny i przejmujący sposób, zaprezentowali naszą społeczność gminną w powiecie wielickim.

Patronat nad organizacją wydarzenia objęła Gmina Biskupice oraz Powiat Wielicki.

[M.Napora]

 

Przewiń do góry