Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Zespół Ekodoradców wraz z partnerami przeprowadził akcję informacyjną mającą na celu promowanie ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy Gminy Biskupice mieli okazję otrzymać bezpłatnie drzewko, które stanowią nie tylko ozdobę, ale także naturalny sposób poprawy jakości powietrza. W sumie rozdysponowano  ponad 50 sztuk drzewek owocowych i ozdobnych.

Akcja, która odbyła się w ubiegłą sobotę, 23 marca, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Zespół Ekodoradców zachęcał do wymiany nieefektywnych urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne rozwiązania, takie jak odnawialne źródła energii czy termomodernizacja budynków.  W wydarzeniu udział wzięła szefowa gminy – Renata Gawlik.

Darmowe porady zostały zorganizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce, w ramach Porozumienia z dnia 3 kwietnia 2023 roku. Dzięki zaangażowaniu partnerów oraz mieszkańców Ekodoradcy  przekazali cenne informacje dotyczące ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania.

Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju inicjatywy mają realny wpływ na poprawę jakości powietrza oraz przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i mamy nadzieję, że takie działania przyczynią się do budowania większej świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Wierzymy, że poprzez propagowanie ekologicznych rozwiązań możemy wspólnie zadbać o nasze środowisko naturalne.

 

malopolska_FEM_stopka_3_do edycji 003.jpeg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski lata 2021-2027.

 

 

Przewiń do góry