Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Co roku uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych funkcjonujących na terenie naszej gminy mają okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Tym razem, 3 kwietnia 2024r., grupa uczniów ze szkół z  Przebieczan, Trąbek oraz Sławkowic odwiedziła Urząd Gminy Biskupice, aby przyjrzeć się pracy Urzędu "od środka”.

Nasi młodzi goście zostali serdecznie powitani przez Wójt Gminy Biskupice – Renatę Gawlik oraz kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Agnieszkę Fliśnik. Pani Wójt w przystępny sposób przedstawiła rolę i funkcjonowanie instytucji samorządowej, pokrótce omówiła  zadania urzędu oraz zapoznała z działalnością poszczególnych referatów. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali interesujące zadania praktyczne do wykonania. Uczniowie wcielili się w rolę petentów i musieli odnaleźć odpowiedni referat, aby uzyskać potrzebne informacje na wybrany temat. Po zebraniu wiedzy, reprezentanci grup podzielili się zdobytymi informacjami, a Pani Wójt weryfikowała ich poprawność. Wszyscy uczniowie z sukcesem poradzili sobie z tym wyzwaniem, co zasługuje na wielkie brawa!

Podczas tej "żywej lekcji" wiedzy o społeczeństwie, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia referatów oraz rozmowy z pracownikami urzędu na temat różnych procedur i spraw załatwianych w urzędzie. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mieli okazję praktycznej konfrontacji zdobytej wiedzy z rzeczywistością, co z pewnością pozwoliło im utrwalić materiał oraz zastosować go w praktyce.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana, dając kolejnym pokoleniom uczniów możliwość poznania pracy urzędu "od środka" i praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy o społeczeństwie.

 

Przewiń do góry