Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Złote gody to wyjątkowy moment w życiu małżeństwa, świadczący o wieloletniej miłości, zaufaniu i wierności. W minioną środę 3 kwietnia 2024r., w uroczystej atmosferze,  pary z gminy Biskupice świętowały, obchodzony w minionym roku,  złoty Jubileusz zawarcia związku  małżeństwa.

Spotkanie rozpoczął kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Jarosław Stręk, który złożył Jubilatom serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i wielu wspólnie spędzonych lat. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Biskupice, Renata Gawlik, która podkreśliła znaczenie wartości takich jak miłość, wsparcie i szacunek, jakie reprezentują Jubilaci w swoim życiu małżeńskim. Wójt Gawlik życzyła parom kolejnych wspaniałych lat spędzonych w zdrowiu i pomyślności, podkreślając, że są one wzorem do naśladowania dla młodszych pokoleń.

23 pary  zostały uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta RP, co jest dowodem społecznego uznania, trwałości małżeństwa i rodziny. Dekoracji Dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta RP, dokonała Wójt Gminy Biskupice - Renata Gawlik.

Uroczystość uświetnił recital Katarzyny Pracuch. Ze sceny mogliśmy usłyszeć utwory tj. „Pogoda ducha”,  „W moim magicznym domu”, „Pod papugami”,  czy „Zacznij od Bacha”. Nie zabrakło również symbolicznego toastu oraz wspólnie zaśpiewanego "Sto lat".

Odznaczenia Państwowe – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Prezydent RP przyznał parom małżeńskim, które w ubiegłym roku świętowały „Złote Gody”:

Państwu Marii i Franciszkowi Babicz z Jawczyc, Państwu Władysławie i Adamowi Babicz z Łazan, Państwu Grażynie i Stanisławowi  Brzychczy z Sułowa, Państwu Zuzannie i Czesławowi Cyga z Zabłocia, Państwu Zofii  i Tadeuszowi Dębowskim Z Sułowa, Państwu Krystynie i Kazimierzowi Dzięgiel z Łazan,  Państwu Małgorzacie i Wojciechowi Eichler ze Sławkowic, Państwu Halinie i Bogdanowi Grabowski z Bodzanowa,  Państwu Janinie  i Tadeuszowi Kaleta z Trąbek, Państwu Zofii i Adamowi Kasina z Tomaszkowic, Państwu Zofii i Władysławowi Kasprzyk z Przebieczan, Państwu Genowefie  i Zbigniewowi Kostecki z Przebieczan, Państwu Marii i Adamowi  Kowalik z Łazan, Państwu Krystynie i Józefowi Kulesza z Łazan, Państwu Ewie i Kazimierzowi  Kulma z Biskupic, Państwu Michalinie i Krzysztofowi Kupiec z Zabłocia, Państwu Ewie i Waldemarowi Luraniec z Tomaszkowic, Państwu Helenie i Andrzejowi Marcinkiewicz z Biskupic, Państwu Zofii i Kaźmierzowi Mętel ze Sławkowic, Państwu Marii i Władysławowi Mucha z Przebieczan, Państwu Grażynie i Adamowi Ochońskim z Przebieczan, Państwu Krystynie i Marianowi Okarmus z Trąbek, Państwu Teresie  i Wojciechowi Wicher z Przebieczan.

Serdecznie gratulujemy dostojnym Jubilatom i życzymy kolejnych pięknych, wspólnie spędzonych lat. Zapraszamy Państwa do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

Przewiń do góry