Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Od 1 maja 2024 roku uruchomiona zostanie gminna komunikacja  złożona z dwóch linii BIS1 oraz BIS2, mająca na celu ułatwienie podróży mieszkańcom oraz poprawę dostępności do różnych części gminy oraz sąsiadującej Wieliczki.

W dniu 4 kwietnia 2024 roku miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Wójtem gminy Biskupice – Renatą Gawlik a Wykonawcą - Sylwestrem Tomasikiem, właścicielem Firmy Przewozowej "Bartek".  Zapisy umowy precyzują, że od 1 maja do 31 grudnia 2024 roku firma będzie świadczyć usługi przewozu osób na terenie gminy Biskupice.

Zgodnie z postanowieniami umowy, firma "Bartek" będzie obsługiwać dwie linie komunikacyjne. Pierwsza z nich, oznaczona jako BIS1, będzie kursować na trasie Sławkowice-Wieliczka-Sławkowice. Druga linia, oznaczona jako BIS2, obejmie trasę Zabłocie-Wieliczka- Zabłocie.

 

Tak prezentuje się przebieg trasy linii:

 

BIS1.jpeg

 

BIS 2.jpeg

 

- „Gmina Biskupice stawia sobie za cel ciągły rozwój i poprawę warunków życia mieszkańców. Uruchomienie gminnej komunikacji to jedno z wielu działań, które mają na celu zapewnienie wygodnych i efektywnych rozwiązań transportowych dla społeczności lokalnej. Mam nadzieję, że uruchomiona w maju nowa forma transportu publicznego spotka się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców i przyczyni się do poprawy jakości życia w gminie Biskupice” – komentuje Wójt Renata  Gawlik. Prezentujemy Państwu przebieg trasy natomiast dopracowany rozkład jazy obejmujący przystanki jak i godziny przyjazdu i odjazdu wkrótce podamy do wiadomości publicznej".

 

 

 

Przewiń do góry