Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

„Noc z Andersenem” jest międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H.CH. Andersena. Biorą w nim udział biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.

 W tym roku 5/6 kwietnia 2024 r. nasza biblioteka wzięła udział po raz piętnasty. 33 dzieci zebrało się późnym wieczorem by uczcić w szczególny sposób 219 urodziny pisarza i święto książki dziecięcej.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Renata Gawlik - Wójt Gminy Biskupice i Panie Ewa Kurzawa, Kinga Dąbrowska i Dorota Ładyga  - Radne Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej.

Zgodnie z tradycją, imprezę rozpoczął główny bohater „Pan Andersen”. W  tą postać wcielił się po kilkuletniej przerwie po raz piąty Radny Gminy Biskupice Pan Krzysztof Grochot.  Pan Andersen  ba rdzo ciekawie opowiedział o sobie, swoim dzieciństwie, swoich marzeniach a następnie za pomocą zadań rozbawił wszystkich zebranych. Następnie  odbyły się konkursy wiedzy z udziałem samego „Pana Andersena” oraz zaproszonych gości. Fragmenty baśni czytała Wójt Gminy Biskupice Pani Renata Gawlik. Dzieci z różnych grup wiekowych zadawały pytania a także odpowiadały na specjalnie przygotowane zagadnienia z zestawu konkursowego. Szczęśliwi wytypowani z pośród publiczności otrzymali słodycze. Jednak główną atrakcję, na którą wszyscy cierpliwie czekali były zagadnienia z fizyki i chemii,  które przekazał Pan Andersen.  Zaprezentował wiele ciekawych i szalonych doświadczeń, co wprowadziło niepowtarzalną atmosferę. Uczestnicy po krótkiej  przerwie na pizze z zainteresowaniem uczestniczyli w dalszej prezentacji doświadczeń. Po długim i wyczerpującym wieczorze przy czytaniu baśni dzieci miały okazje na krótką drzemkę. Wczesnym rankiem około godz. 6:00 większość dzieci była gotowa na nowe wrażenia i dalszy ciąg spotkania. Nie brakowało śmiechu i radości. Po raz kolejny dostarczyło najmłodszym wielu niezapomnianych wrażeń. Wszystkim młodym czytelnikom dziękujmy za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas,.

 Dzięki organizowaniu „Nocy z Andersenem" Biblioteka Publiczna w Biskupicach ma dodatkową okazję pokazać obraz miejsca gdzie można atrakcyjnie spędzić czas oraz zachęcić do korzystania ze swojej oferty,

Pragniemy w szczególny sposób podziękować sponsorom, w imieniu własnym oraz dzieci uczestniczących w bajkowej nocy, za okazane wsparcie materialne.

Sponsorzy uroczystości:

  • Ochotnicza Straż Pożarna – Biskupice
  • Piekarnia Stawarski Biskupice
  • Firma Handlowo-Usługowa ,Naxpol 3” S.C. Piotr Nawojowski, Paulina Nawojowska,
  • Zajazd „Stakówka”, T. Szostak – Gdów

Jak co roku potrzebne materiały i ozdoby wypożyczono nam ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Biskupicach za co dziękujemy.

 

noc z Andesenem.jpeg

[Materiały:Biblioteka Publiczna Gminy Biskupice]

Przewiń do góry