Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Powstaje projekt przebudowy budynku tzw. „starej szkoły” w Bodzanowie. Pustostan, który umiejscowiony  jest przy budynku Szkoły Podstawowej w Bodzanowie zostanie zaadaptowany pod oddział przedszkolny oraz salę wielofunkcyjną na poddaszu budynku,  zyska nowe życie i stanie się miejscem nauki i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Bodzanowa. Termin przygotowania dokumentacji upływa 20 marca 2025roku.

Wewnątrz budynku powstanie miejsce dla dwóch oddziałów przedszkolnych odpowiednio dostosowane do potrzeb najmłodszych. Pomieszczenia zostaną zaaranżowane tak, aby sprzyjały kreatywności, aktywności fizycznej oraz rozwijaniu zainteresowań dzieci. Oprócz sal edukacyjnych, w budynku  powstaną nowoczesne sanitariaty  oraz ogólnodostępna sala będąca miejscem spotkań  i wydarzeń dla miejscowej społeczności. Zaadaptowana powierzchnia będzie nie tylko miejscem nauki, ale również centrum życia społecznego, gdzie rodzice i mieszkańcy będą mieli okazję do integracji i wspólnych działań.

Rozpoczęcie procedury adaptacji budynku, pozwoli utrzymać gotowość na  ubieganie się o otrzymanie dotacji z rezerwy celowej w wysokości 50% wartości całej inwestycji.

Przewiń do góry