Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Dnia 16 kwietnia 2024 roku, grupa uczniów z klas ósmych i siódmych ze Szkół Podstawowych w Biskupicach, Bodzanowie i Łazanach miała  okazję odwiedzić Urząd Gminy Biskupice. Wizyta ta była częścią lekcji wiedzy o społeczeństwie, która miała na celu przybliżenie młodym ludziom pracy urzędu oraz instytucji samorządowej.

Uczniowie zostali serdecznie powitani przez Wójt Gminy Biskupice, Renatę Gawlik oraz kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Agnieszkę Fliśnik. Pani Wójt w przystępny sposób przedstawiła rolę i funkcjonowanie urzędu, omawiając zadania oraz zapoznając z działalnością poszczególnych referatów. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali zadania praktyczne do wykonania. Ich celem było odnalezienie odpowiedniego referatu, aby uzyskać potrzebne informacje na wybrany temat. Po zebraniu wiedzy, reprezentanci grup podzielili się zdobytymi informacjami, a Pani Wójt weryfikowała ich poprawność. Wszyscy uczniowie z sukcesem poradzili sobie z tym wyzwaniem, co zasługuje na wielkie brawa!

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zwiedzenia różnych referatów oraz rozmowy z pracownikami urzędu na temat różnych procedur i spraw załatwianych w urzędzie. Dzięki tej wizycie uczniowie mieli okazję praktycznej konfrontacji zdobytej wiedzy z rzeczywistością, co z pewnością pozwoliło im utrwalić materiał oraz zastosować go w praktyce.

Wizyta w Urzędzie Gminy Biskupice była nie tylko lekcją teoretyczną, ale także praktyczną nauką, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dzięki takim wydarzeniom młodzi ludzie mają szansę lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu oraz rozwijać swoje umiejętności społeczne.

 

 

 

Przewiń do góry