Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 2 maja 2024 roku odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy Biskupice, na której nowo wybrani radni, a także wójt elekt - Renata Gawlik, złożyli uroczyste ślubowanie. Dokonano również wyboru Przewodniczącego Rady oraz jego zastępcy.

Pierwsze posiedzenie Rady Gminy Biskupice kadencji 2024 – 2029 otworzyła radna seniorka - Danuta Nowak  i poprowadziła je do czasu wyboru nowego przewodniczącego i jego zastępcy. Sesję rozpoczęło  wystąpienie Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej - Anny Walosik, która wręczyła wójtowi – elektowi oraz członkom Rady Gminy zaświadczenia o wyborze.

Każdy z nowo wybranych radnych słowami „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg" potwierdził słowa ślubowania: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."

Kolejnym punktem obrad było powołanie komisji skrutacyjnej oraz wybór Przewodniczącego i Vice-przewodniczącego Rady Gminy. Przewodniczącą Rady Gminy Biskupice na lata  2024 – 2029 wybrana została Kinga Dąbrowska (radna z miejscowości Biskupice). Natomiast funkcję zastępcy Przewodniczącego objął Mariusz Pazdan, radny z miejscowości Bodzanów.


Następnie przystąpiono do najważniejszego punktu sesji, jakim było zaprzysiężenie włodarza gminy Biskupice. Wójt - Renata Gawlik w obecności radnych oraz zaproszonych gości uroczyście ślubowała: „Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg".

Po  ceremonii Pani Wójt  ciepłe słowa skierowała w stronę nowo zaprzysiężonej rady. Podziękowała za mandat zaufania, który otrzymała od mieszkańców gminy w wyborach samorządowych.

"Szanowni Państwo, Mili Goście, Drodzy Mieszkańcy Gminy Biskupice!

Staję przed Wami dzisiaj z ogromną pokorą i wdzięcznością za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie Państwo w ostatnich wyborach. To dla mnie wielki zaszczyt i ogromna odpowiedzialność móc objąć ponownie urząd Wójta naszej Gminy. Dziękuję za tę możliwość. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na moich barkach. Obiecuję Państwu, że dołożę wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom i nie zawieść zaufania, jakim zostałam obdarzona. Ten wynik wyborczy  dał mi ogromną siłę do dalszej pracy i utwierdził mnie w przekonaniu, że oczekujecie Państwo kontynuacji rozpoczętych działań i że wskazany przeze mnie kierunek rozwoju gminy w minionej kadencji jest tym właściwym.

W swojej kampanii wyborczej przedstawiałam  Państwu wizję rozwoju naszej Gminy na najbliższe lata. Wizję opartą na  współdziałaniu, wzajemnym szacunku i realizacji wielu przedsięwzięć inwestycyjnych.  Dziś, stając przed Wami jako Wójt, zobowiązuję się do realizacji tej wizji. Będę działała na rzecz dobra wszystkich mieszkańców, kierując się zasadami uczciwości, przejrzystości i rzetelności. Musimy kontynuować rozwój naszej gminy. Przed nami wiele wyzwań ale jestem przekonana, że  mając silny zespół w Urzędzie Gminy, wsparcie w Radzie Gminy oraz wśród mieszkańców,   wspólnie uda nam się osiągnąć wiele. Dlatego wszystkich Państwa proszę o  wsparcie w realizacji ważnych dla naszej gminy  planów i zadań. Jestem pewna, że wspólnie możemy zbudować lepszą przyszłość,  w której każdy mieszkaniec gminy będzie czuł się dumny z miejsca, w którym mieszka. Mam świadomość, że dążenie do celu to nie sprint, ale maraton. Po drodze będą wzloty i upadki, ale najważniejsze jest, aby nigdy się nie poddawać. Działanie w samorządzie to praca dla osób, które chcą mieć realny wpływ na życie innych ludzi i zmieniać świat na lepsze. To praca wymagająca, ale też satysfakcjonująca, dająca możliwość rozwoju osobistego i zawodowego.

Dzisiaj także szczególny dzień - Święto Flagi. To ważne wydarzenie w kalendarzu każdego Polaka. To czas na refleksję nad przeszłością, celebrację teraźniejszości i budowanie lepszej przyszłości dla naszego narodu. John Fitzgerald Kennedy powiedział w dzień swojego zaprzysiężenia  „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. Dzisiejsze ślubowanie odczytuję zatem jako wyraz swojej postawy obywatelskiej, patriotyzmu i  zobowiązania mojej osobistej  służby Ojczyźnie. A zdaniem Nelsona Mandeli „służba ojczyźnie to honor i przywilej, ale też wielka odpowiedzialność”.

Kończąc dziękuję Wszystkim Państwu za wsparcie, każde dobre słowo, gest  i wszelką życzliwość. Dziękuję moim bliskim za troskę i towarzyszenie mi każdego dnia w naszej zwyczajnej codzienności. Wyjątkowo  inspirujące i motywujące są dla mnie w tym czasie słowa Margaret  Thatcher,   "Jeśli chcesz czegoś osiągnąć, nie czekaj na to, aż ktoś ci to da. Zrób to sam. Bo najważniejsze jest to, co zostawiamy po sobie."  Zatem czas na działanie!  Dziękuję bardzo!"

 

Skład Rady Gminy Biskupice na kadencję 2024-2029 prezentuje się  następująco:

Dąbrowska Kinga - Biskupice /Przewodnicząca Rady Gminy Biskupice/
Grochot Krzysztof - Biskupice 
Pazdan Mariusz  - Bodzanów /Wiceprzewodniczący Rady Gminy Biskupice/
Janus Łukasz - Bodzanów
Nowak Danuta - Jawczyce 
Misiek Marcin - Łazany
Kasina Andrzej - Przebieczany
Tańcula Edyta - Przebieczany            
Twarowski Andrzej - Sławkowice
Masior Dominika - Sułów
Ciężarek - Juszczyk Magdalena - Szczygłów 
Nawrot Mariusz - Tomaszkowice                    
Ładyga Dorota - Trąbki 
Kurzawa Ewa - Zborówek - Darczyce
Siuda Krystyna - Zabłocie

Radni gminy Biskupice wkrótce  spotkają się na kolejnej sesji. Wówczas wybrane zostaną komisje stałe rady, podejmą też pierwsze uchwały w rozpoczętej właśnie kadencji 2024-2029.

fot.D.Orłowska

 

Przewiń do góry