Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W miniony weekend  miała miejsce 26. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczna odsłona wydarzenia skupiła się między innymi na Biskupicach - malowniczej miejscowości leżącej w powiecie wielickim, w  gminie Biskupice.

Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje, dzięki którym uczestnicy mogli bliżej poznać historię i kulturę tego regionu. Głównym punktem programu były oprowadzania i spacery po Dworze w Biskupicach oraz pobliskim Kościele pw. św. Marcina.

Dwór w Biskupicach gościł zwiedzających, gdzie właściciele Krzysztof i Antoni Rzonca oprowadzali po rezydencji, dzieląc się ciekawostkami na temat jej bogatej historii. Dodatkowo gospodyni tego miejsca Lucyna Nieniewska zaprezentowała opowieści o zasiedlaniu dworu.

Miłośnicy przyrody i ogrodów mieli  możliwości samodzielnego zwiedzania ogrodu dworskiego oraz odpoczynku w plenerowej kawiarence, która została uruchomiona w ogrodzie dworskim przez Słodki Stół z Trąbek.

Nie zabrakło również atrakcji związanych z pobliskim Kościołem pw. św. Marcina. Katarzyna Moskal poprowadziła prezentację pod tytułem "Duch Duchaków u św. Marcina". Z kolei historyczka sztuki Barbara Łepkowska oprowadzała po wnętrzach świątyni.

W wydarzeniu udział wzięła Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.

Tegoroczna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w Biskupicach cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu oraz turystów odwiedzających region Małopolski. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do odkrycia lokalnych skarbów dziedzictwa kulturowego.

 

SKM_C30824042914200.jpeg

 

Przewiń do góry