Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

22 maja 2024 roku w Grodkowicach odbył się Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. Wśród uczestników nie zabrakło utalentowanych uczniów z naszej gminy, którzy odnieśli znakomite sukcesy.

Jak wspominaliśmy wczoraj, nagrodę główną w Turnieju zdobył Ksawery Ilnicki uczeń Szkoły Podstawowej w  Sławkowicach. To wspaniały rezultat, który napawa nas dumą.  W naszej gminie mamy utalentowanych uczniów, bowiem w kategorii kl. VII-VIII,   I miejsce zajęła Kinga Kulma uczennica ze Szkoły Podstawowej w Łazanach.  Jej interpretacja tekstu zachwyciła jury i przyniosła zasłużone zwycięstwo. Równie godne uznania jest wyróżnienie, które przypadło Julii Zadak, uczennicy Szkoły Podstawowej w Przebieczanach, w kategorii klasy IV-VI. Jej zaangażowanie i umiejętności czytelnicze zostały docenione przez jurorów.

Ponadto, chcielibyśmy wyrazić uznanie dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w turnieju i reprezentowali naszą gminę. Julia Łanoszka ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Klara Warwas oraz Zofia Michałek ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach, pomimo że nie zdobyły głównych nagród, zasługują na nasz szacunek za wysiłek i zaangażowanie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Gminnego Turnieju Pięknego Czytania oraz ich opiekunom. Wasze osiągnięcia są powodem do dumy dla naszej gminy i stanowią doskonały przykład promocji czytelnictwa i kultury języka polskiego wśród młodego pokolenia. Niech sukcesy naszych uczniów będą motywacją do dalszego rozwoju pasji czytelniczych oraz udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

 

Przewiń do góry