Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W tym roku w Gdowie odbyły się uroczyste obchody "Dnia Strażaka 2024", które zgromadziły liczne grono gości i mieszkańców. Całe wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej na gdowskich błoniach, która stanowiła ważny moment zadumy i modlitwy. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na apel. Podniesiono również flagę państwową na maszt, odśpiewano hymn państwowy, wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz wysłuchano przemówień gości. Nie zabrakło złożenia meldunku Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu.

Wśród gości znaleźli się m.in. wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar, małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek oraz komendant PSP w Wieliczce bryg. Leszek Kasiński. Nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Wielickiego, takich jak wicestarosta Ewa Ptasznik, członek zarządu Łukasz Sadkiewicz, przewodnicząca rady Anna Polańska oraz radna Katarzyna Ciężarek. Gminę Biskupice reprezentowała- Wójt Renata Gawlik.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do uhonorowania strażaków za ich niezwykłą odwagę i poświęcenie, ale także doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej oraz podziękowania wszystkim zaangażowanym za ich trud i zaangażowanie.

fot. za powiatwielicki.pl oraz W.Borkowski

 

 

Przewiń do góry