Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W miniony weekend gminna społeczność świętowała Dzień Dziecka, organizując wydarzenia plenerowe w czterech miejscowościach. Bodzanów, Łazany, Przebieczany i Trąbki tętniły życiem, a dzieciaki mogły cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla nich.

W Bodzanowie odbył się Piknik profilaktyczny „Masz Wybór” połączony z turniejem piłkarskim. Było to wydarzenie pełne radości, zabawy i sportowej rywalizacji. Sześć drużyn: KS Błękitni Bodzanów, TS Skalanka OSM Skała, Szkółka Piłkarska Solne Miasto Wieliczka, Akademia Piłkarska Hutnik Kraków (drużyna 1), Akademia Piłkarska Hutnik Kraków (drużyna 2), Szkoła Futbolu Staniątki – stanęło do walki na boisku, prezentując wysoki poziom sportowy i ducha fair play. Zawodnicy nie tylko rywalizowali, ale także doskonale się bawili, co stworzyło niezapomnianą atmosferę tego dnia. Dzieci, które przyszły na piknik, miały do dyspozycji wiele atrakcji. Zabawy na dmuchańcu, zamek z kulkami oraz animacje prowadzone przez animatorki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją były zabawy przygotowane przez strażaków z OSP Bodzanów, które wzbudziły wiele emocji i radości. Nie zabrakło też pyszności z grilla, które umilały czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Piknik  profilaktyczny „Masz Wybór” oraz turniej piłkarski został współfinansowany przez Wójt Gminy Biskupice  ze środków Urzędu Gminy Biskupice w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Uzależnieniom Behawioralnym na 2024 rok.

W Łazanach przy Remizie OSP zebrali się strażaccy sympatycy. Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza pod okiem dorosłych druhów przygotowała szereg atrakcji dla swoich ròwieśników jak malowanie twarzy, kolorowe tatuaże, watę cukrową, popcorn, giga bańki, balonowe zoo. Ponadto otwarte drzwi remizy były okazją dla małych i dużych by zasiąść za kierownicą strażackiego samochodu, przynierzyć ubranie specjalne, dokonać przeglądu wyposażenia strażackiego i zaglądnąć w zakamarki remizy. Każdy mógł też poczuć się strażakiem korzystając z elementów toru CTIF, na którym na co dzień trenują mali łazańscy strażacy. Impreza strażacka nie mogła się obyć bez piana party.

W Przebieczanach również  nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.  Dmuchane zamki, zabawy z animatorkami, „galeria pod chmurami” gdzie każde dziecko mogło namalować swój własny obraz, konkursy z nagrodami, pokazy strażackie w wykonaniu OSP Biskupice,  konkurencje sprawnościowe zwłaszcza te z udziałem rodziców – to tylko niektóre z niespodzianek  jakie przygotowali  organizatorzy. Festyn odbył się przy wkładzie finansowym pochodzącym z Gminy Biskupice z   „Funduszu sołeckiego 2024”.


Dzieciaki były zachwycone organizacją tych wydarzeń i nie mogły się doczekać kolejnej okazji do wspólnego świętowania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie uczcić to wyjątkowe święto w równie uroczysty sposób!

[Materiał  pochodzi ze stron Organizatorów: OSP Łazany, OSP Trąbki, Sołectwo Przebieczany, KS Błękitni Bodzanów]

 

 

Przewiń do góry