Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Za nami emocjonujące potyczki w Turnieju Novuss – dla osób niepełnosprawnych. Zawody odbyły się  7 czerwca 2024r. w auli Urzędu Gminy Biskupice.  W zawodach  udział wzięło 15 zawodników z trzech  jednostek ŚDS – Tomaszkowice, ŚDS Zagórzany, ŚDS Brzezie.

Rywalizacja rozpoczęła się o wczesnych godzinach porannych, a wyniki tych pasjonujących rozgrywek ustaliły się w sposób następujący – I miejsce zajął  Marcin Kłósko z ŚDS Brzezie. Drugie przypadło - Izabeli Tuleja  i III  miejsce  Bogusławowi  Rybka z ŚDS z Zagórzan.

Nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Biskupice – Renatę Gawlik oraz pomysłodawczynię i organizatorkę zawodów - Prezes Stowarzyszenia Novuss Polska - Svetlanę Kunc. Serdeczne podziękowania zostały przekazane sponsorowi, firmie EXCELLENT S.A., za ufundowanie pucharów i medali oraz wolantariuszce z firmy Huntsman Corporation.

Turniej Novuss – dla osób niepełnosprawnych był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także okazją do integracji oraz promocji aktywnego stylu życia osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie to stanowiło również doskonałą okazję do podkreślenia znaczenia sportu jako narzędzia budowania więzi społecznych oraz wspierania rozwoju osobistego.

 

 

Przewiń do góry