Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook
W sobotę, 15 czerwca, w remizie OSP Bodzanów, miało miejsce pierwsze spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Bodzanowie, podczas którego uczestnicy mieli okazję krótko zapoznać się z codziennymi obowiązkami strażaków. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmiku, który przedstawił działalność i zadania strażaków. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy, aby zapoznać się bliżej ze sprzętem, wozem gaśniczym, umundurowaniem oraz z działaniem całej remizy.
 
Podczas spotkania zarówno rodzice, jak i dzieci i młodzież mieli okazję skorzystać z krótkiego przeszkolenia z zakresu reanimacji dorosłych i dzieci. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się także z procedurą ewakuacji poszkodowanych oraz z wyposażeniem medycznym, które znajduje się na wyposażeniu wozu gaśniczego.
 
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za poświęcony czas oraz zaangażowanie podczas spotkania. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Bodzanowie i aktywnego udziału w kolejnych spotkaniach, które będą okazją do nauki i zdobycia niezapomnianych doświadczeń.
 

 

 

Przewiń do góry