Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Lekarze przekonują, że warto regularnie się badać, ponieważ wczesne wykrycie choroby może uratować życie. Tak jest m.in. z rakiem piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. To dlatego NFZ gwarantuje bezpłatne badanie mammograficzne dla pań od 45 do 74 roku życia. Już wkrótce mammobus odwiedzi Biskupice. Badania zaplanowano na dzień 28 czerwca 2024r. (parking przy OSP Biskupice). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W mammobusie do dyspozycji kobiet jest komfortowa poczekalnia oraz przebieralnia. Na miejscu elektroradiolog najpierw przeprowadza wywiad z pacjentką, a następnie wykonuje po dwa zdjęcia dla każdej piersi.

- Co ważne, w mammobusach mamy nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt cyfrowy. Wynik badania jest zazwyczaj po około dwóch tygodniach od wizyty. Panie otrzymują go online – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust spółka z o.o. – Jeśli lekarz zauważy na wykonanych zdjęciach coś niepokojącego, to pacjentka wraz z wynikiem otrzymuje zalecenia, co dalej powinna zrobić i gdzie powinna się zgłosić.

Jak podkreśla Dorota Sepko, prezes Stowarzyszenia Moja Mammografia, niezwykle ważne jest, aby badać się regularnie. - Profilaktyka jest bardzo istotna. W przypadku nowotworu piersi duże znaczenie ma to, w jakim stadium się go zdiagnozuje, dlatego gorąco namawiam wszystkie panie, aby regularnie się badały. Zdrowie mamy tylko jedno.

Aby wziąć udział w refundowanej przez NFZ mammografii, należy wcześniej się zarejestrować. Zapisu na badanie można dokonać m.in. dzwoniąc pod numer telefonu 58 767 34 44 lub online poprzez stronę https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php

W dniu badania na miejscu trzeba mieć ze sobą tylko dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Wykonanie mammografii zajmuje zaledwie kilka minut.

Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie:

  • 24.06.2024, Słomniki, przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Wolności 4
  • 26.06.2024, Koniusza, przy Ośrodku Kultury, Koniusza 5
  • 27.06.2024, Bochnia, przy Sklepie Cold Lux ul. Brzeska 44
  • 28.06.2024, Biskupice, przy OSP w Biskupicach, Biskupice 325
  • 24.06.2024, Skawina, przy stacji paliw CirlceK, ul Mickiewicza 37
  • 27.06.2024, Wieliczka, przy Intermarche ul. Kościuszki 30
  • 28.06.2024, Gdów, przy Ośrodku Zdrowia, ul. Młyńska 402

 

Pełna lista miejscowości na https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/mammobusy/ 

Warto się badać, bo warto żyć!

Przewiń do góry