Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W dniu 27 czerwca 2024 roku w siedzibie KP PSP w Wieliczce odbyło się ważne spotkanie, zainicjowane przez Starostę Wielickiego, Romana Ptaka. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele 11 MBOT z kompanii stacjonującej w Kłaju oraz liczni urzędnicy i służby z terenu powiatu wielickiego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Starosta Wielicki - Roman Ptak, Wójt Gminy Biskupice - Renata Gawlik, Wiceburmistrz Niepołomic - Piotr Krupa, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce - Robert Ulman, przedstawiciel KP Policji w Wieliczce oraz pracownicy do spraw zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wieliczce i Gmin Powiatu Wielickiego.

Głównym tematem spotkania było omówienie możliwości działań wspomagających samorządy w sytuacjach kryzysowych. Oficer WOT przedstawił zgromadzonym informacje na temat sposobów wsparcia oraz działań, jakie mogą być podjęte w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat współpracy pomiędzy różnymi instytucjami. W dalszej części spotkania odbyła się prezentacja sprzętu do działań w sytuacjach kryzysowych oraz podstawowego uzbrojenia lekkiej piechoty WOT.

Dzięki udziałowi tak wielu przedstawicieli różnych służb i instytucji, możliwe było omówienie różnych aspektów problematyki kryzysowej oraz zaprezentowanie konkretnych rozwiązań i propozycji.

fot.pracownicy Wydziału  Zarządzania Kryzysowego - Starostwo Powiatowe w Wieliczce

 

Przewiń do góry