Podwójne święto
Początek tygodnia w Szkole Podstawowej im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach rozpoczął się podwójnym świętowaniem. Obok obchodów Dnia Edukacji Narodowej celebrowano także Ślubowanie Pierwszoklasistów. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Biskupice – p. Renata Gawlik, Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – p. Agnieszka Fliśnik, Radny Gminy Biskupice – p. Andrzej Twarowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców towarzyszyli odświętnie ubranym i bardzo przejętym uczniom klasy pierwszej, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni p. Agnieszki Rutkowskiej, zaprezentowali swoje umiejętności i pochwalili się zdobytą do tej pory wiedzą. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonał p. Dyrektor – Dariusz Zawiślan.
Z kolei uczniowie klasy IV oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótki występ artystyczny oraz drobne upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Życzenia, drobne prezenty dla najmłodszych oraz wspólne zdjęcia zakończyły część oficjalną, po której uczestnicy zostali zaproszeni przez Rodziców klasy I na słodki poczęstunek.
[M.Godzik]
