Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Strażacy z Jednostek OSP z Gminy Biskupice w piątek 11 marca wyruszyli z  pomocą na granicę. Transport żywności trafił do Przemyśla i na przejście graniczne w Medyce, gdzie obecnie przebywa ogromna rzesza uchodźców z Ukrainy. Druhowie wspierani przez mieszkańców Gminy Biskupice przeznaczyli część darów ze zbiórki prowadzonej w ubiegłym tygodniu i  przygotowali ok 1000 porcji ciepłego posiłku oraz 300 drożdżówek, słodkich przekąsek, czekolad, napojów oraz przytulanek dla najmłodszych.

Przy tej okazji chcemy podziękować za ogromne serce wszystkim darczyńcom, każdą parę rąk, które pomagały w przygotowaniu tej wyprawy,  dobre słowo oraz  sponsorom, którzy wsparli tą inicjatywę. W szczególności podziękowania składamy: Piekarni Złoty Kłos w Dobczycach, Panom Michałowi i Stefanowi Jaszczyk z Biskupice, Panu Michałowi Henzel  z Bodzanowa, Damianowi Szczudło z Biskupic, Mariuszowi Wilk, OSP Biskupice, OSP Bodzanów, OSP Łazany, OSP Sławkowice, OSP Trąbki.

Jednocześnie przypominamy, że zbiórki trwają nadal w Urzędzie Gminy Biskupice w godzinach jego otwarcia oraz w remizach na terenie Gminy w soboty w godzinach 9.00-13.00. Zachęcamy do wsparcia, ponieważ potrzeby rosną z każdym dniem a planowane są kolejne podobne inicjatywy.

 

 

Przewiń do góry