Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto, zyskuje jeszcze większe znaczenie. Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom i wszystkim tym, którzy związali swoją przyszłość zawodową ze służbą zdrowia. Składamy wyrazy uznania za Wasz trud i poświęcenie, szczególnie za obecność i chęć do pomocy drugiemu człowiekowi, w tak trudnym dla nas wszystkim czasie. Dziękujemy i życzymy duuużżżo zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia, to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi na całym świecie.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2022r. jest hasło : "Our planet, our health" - "Nasza planeta, nasze zdrowie".

Materiały: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2022#

Przewiń do góry