Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Parafia w Bodzanowie nie ustaje w oferowaniu młodym ludziom ciekawych wyzwań, łączących aktywność społeczną, fizyczną z rozwojem duchowym. Po wielkim sukcesie, jakim była niewątpliwie wyprawa rowerowa do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku (znana jako „Rowerowe ŚDM”), oraz po zeszłorocznym dziękczynieniu za ŚDM, którego celem było Wieczne Miasto Rzym,  tym razem parafia zaprasza młodych ludzi już do 3 edycji ROWEROWEŚDM, którego celem będzie wyprawa rowerowa do dawnego Konstantynopola, a dzisiaj do tureckiego Stambułu. Uczestnicy tej pielgrzymki rowerowej chcą w 12 dni pokonać 2000 km. Organizator, ks. Marcin Napora – wikariusz wspomnianej parafii zapewnia o fachowej organizacji wyprawy. Zapisy na wyprawę dokonać można poprzez kontakt telefoniczny 788615554. Organizator informuje, że w wyprawie udział zgłosiło już 12 młodych osób z gminy Biskupice. Oferta jest otwarta dla wszystkich młodych ludzi w województwie małopolskim. 

Trasa wyprawy będzie przebiegać przez państwa takie jak: Słowacja, Węgry, Rumunia i Turcja. Rozpocznie się ona 27 lipca Mszą św. w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie, po której rowerzyści planują pokonać pierwsze 120 km i dotrzeć już na stronę słowacką. Przed rowerzystami ambitna trasa, pełna wzniesień i zakrętów. Zgodnie z planem grupa ma dotrzeć do Stambułu 7 sierpnia.

Przewiń do góry