Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

30 marca w  Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach  odbyła się uroczysta gala XXII  edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi” organizowanego przez  Szkołę Podstawową w Trąbkach.oraz Szkołę Podstawową nr 52 w Krakowie.

Głównym tematem tegorocznych zmagań były "Drzewa i krzewy". Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, reprezentanci placówek wsparcia dziennego, fundacji osób niepełnosprawnych oraz środowiskowych domów samopomocy, z całego województwa małopolskiego, mogli zmierzyć się w kilku kategoriach. Na konkurs wpłynęły prace fotograficzne, plastyczne przestrzenne i płaskie a także literackie.  Galę finałową konkursu poprzedził także Turniej Wiedzy, który miał miejsce 7 marca 2022 w siedzibie organizatorów (SP Trąbki oraz SP Nr 52 w Krakowie).

Spotkanie, wszystkim obecnym, umiliły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach oraz Domu Samopomocy w Podolanach. Zwieńczeniem spotkania było zaproszenie do galerii prac tegorocznej edycji konkursu, która znajduje się na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia.

fot.D. Orłowska

 

Przewiń do góry