Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

W związku z pojawiającymi się przypadkami pozostawiania przez kurierów kartonów i paczek w miejscach przeznaczonych do gromadzenia odpadów oraz ich odbierania przez Wykonawcę odpowiedzialnego za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie naszej gminy informujemy, że od dnia 1 lipca 2026 r.  nie będą odbierane odpady segregowane wystawione luzem tj. niezapakowane w worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Do końca czerwca, kartony niezapakowane w worki przeznaczone do segregacji będą odbierane tylko w przypadku, gdy będą znajdowały się przy/na workach z odpadami segregowanymi. Jednocześnie informujemy, że nie będą przyjmowane reklamacje dotyczące odpadów pozostawionych luzem. Prosimy, aby przed przekazaniem odpadów  zmniejszyć ich objętość poprzez zgniecenie, złożenie lub spłaszczenie, tak aby zajmowały jak najmniej miejsca i umożliwiały sprawny załadunek oraz transport i nie wprowadzały w błąd pracowników odpowiedzialnych za odbiór odpadów.

Powyższa decyzja ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w których opakowania pozostawione przez firmy kurierskie są błędnie traktowane jako odpady przeznaczone do odbioru.

 

 

Przewiń do góry