Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

4 maja przypada Dzień Strażaka, któremu patronuje św. Florian – rzymski legionista żyjący w IV w. n. e. Zasłynął on z męstwa i odważnego wyznawania wiary chrześcijańskiej, za co poniósł męczeńską śmierć.

W tym szczególnym dniu życzę  wszystkim Druhnom i Druhom z jednostek OSP Gminy Biskupice oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym.
Składam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego.  
Życzę sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz dużo radości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dalsza, owocna praca niech przynosi satysfakcję z pełnienia odpowiedzialnej i zaszczytnej misji.
Niech na co dzień zawsze towarzyszy Wam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, zaś kolejne lata przynoszą wiele radości, zdrowia i zadowolenia. Niech podejmowane działania będą inspiracją do dalszych działań w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik

Przewiń do góry