Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Bodzanowie wzięli udział w przedsięwzięciu  Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Atrakcyjne wyjazdy zostały zrealizowane w ramach uzyskanego dofinansowania
( 24 tys. zł ) na realizacje wycieczek, których celem było uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. 

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia najmłodsi uczniowie z kl. 1- 3 uczestniczyli  w wycieczce do Krakowa, podczas której zwiedzali uroki Ogrodu Botanicznego oraz Muzeum Lotnictwa.

Uczniowie kl. 4-6 natomiast odwiedzili Sandomierz i jego okolice. Program tego dwudniowego wyjazdu obejmował zwiedzanie miasta wraz z zabytkowymi budowlami obronnymi i kościołami, przejście podziemnej trasy turystycznej, rejs statkiem po Wiśle, spacer okolicznymi wąwozami lessowymi oraz wizytę w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Młodzież w kl. 7-8 udała się w rejon najstarszych w Polsce Gór Świętokrzyskich.  Trasa wycieczki zawierała zwiedzanie Jaskini Raj, ruin zamku w Chęcinach, Zamku Krzyżtopór w  Ujeździe,  podziemnej trasy w Opatowie oraz Centrum Leonarda Da Vinci w Podzamczu.

[M.Koczara]

 

1460x616.jpeg

 

 

Przewiń do góry