Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Podczas briefingu prasowego, jaki odbył się na Rynku Górnym w Wieliczce w dniu 31 maja 2022, uroczyście przekazano promesy w II edycji  Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Z rąk wicewojewody małopolski Ryszarda Pagacza, szefowa gminy Biskupice – Renata Gawlik, otrzymała promesę na blisko 9  mln złotych z przeznaczeniem na realizację ważnych inwestycji.


„Pula 6 096 150 złotych wesprze budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Zabłocie. Bardzo cieszy mnie fakt, że to zadanie otrzymało dotację. Przekazane środki pozwolą nam na rozpoczęcie  budowy  tej ważnej i historycznej – bo pierwszej w naszej niewielkiej gminie- oczyszczalni” – komentuje Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik.  „Serdecznie dziękuję parlamentarzystom z naszego regionu – Poseł Urszuli Ruseckiej oraz Posłowi Rafałowi Bochenkowi za pomoc i wsparcie naszych projektów.”

Kolejna transza w wysokości 2 897 500 złotych,  zostanie przeznaczona na modernizację dróg gminnych – "Dukli" w Sławkowicach oraz dróg „Długiej” i "Słonecznej" w Tomaszkowicach.

Rządowy Fundusz Polski Ład ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i przyznawany jest w formie promes. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Do samorządów z powiatu wielickiego w II edycji „Polskiego ładu”  trafiło blisko 80 mln złotych.

[tekst:DO]
foto: za powiatwielicki.pl

 

 

Przewiń do góry