Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody pieniężne w dziedzinie sportu. Nagrody są wyrazem uznania dla wysokich wyników zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu. Tegoroczne odznaczenia otrzymało 10 sportowców oraz 1 działacz sportowy.

Wśród nagrodzonych były osoby biorące udział we współzawodnictwie sportowym zajmując medalowe miejsca w mistrzostwach krajowych i międzynarodowych w takich dyscyplinach jak: siatkówka,piłka nożna, szachy, karate tradycyjne i judo.

 

Nagrody sportowe otrzymali:

1.   Cholewa Wojciech – Łazany – kategoria pływanie

  • III miejsce ( 4 x200 styl dowolny) –  Zimowe Mistrzostwa Polski  Juniorów - Lublin
  • III miejsce  (400 styl zmienny) - Puchar Polski  - Ostrowiec Świętokrzyski
  • III miejsce ( 200 styl zmienny) – Puchar Polski - Lublin
  • III miejsce (400 styl zmienny) – Puchar Polski - Warszawa
  • III miejsce ( 400 styl zmienny) – Puchar Małopolski – Oświęcim
  • III miejsce (200 styl dowolny) – Puchar Małopolski – Oświęcim
  • II miejsce (200 styl dowolny) - Puchar Małopolski – Oświęcim
  • II miejsce (400 styl zmienny) – Puchar Małopolski - Oświęcim
  • II miejsce( 400 styl zmienny) – Puchar Małopolski – Oświęcim
  • III miejsce (400 styl dowolny) - Puchar Małopolski – Oświęcim
  • I miejsce (400 styl zmienny) – Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – Oświęcim
  • II miejsce (200 styl zmienny) - Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – Oświęcim
  •  II miejsce (100 styl dowolny) - Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – Oświęcim
     

   2. Sandra Wierzbicka – Bodzanów  I miejsce – II Międzynarodowy Turniej Judo salt Cup Wieliczka

  • II miejsce – International Judo League - Jasło
  • II miejsce – XXIII Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci - Bochnia
  • II miejsce – Turniej Rankingowy młodzików w Judo – Wolbrom
  •  I miejsce – Mistrzostwa Małopolski Juniorów – Wolbrom
  • III miejsce – Otwarte Mistrzostwa małopolski Młodzików - Bochnia

       Ponadto jest członkiem wojewódzkiej kadry judu i bierze udział w międzynarodowych  campach  i  obozach.


  3. Magda Kubas – Przebieczany – siatkówka

Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych wraz z klubem LTS Legionovia oraz tytuł  najlepszego LIBERO  Mistrzostwo Województwa         Mazowieckiego Juniorek  Młodszych wraz z klubem LTS Legionovia Legionovo oraz oraz nagroda indywidualna MVP dla zwodniczki meczu. Zawodniczka Kadry Polskiej U-18 ( Juniorek młodszych), aktualnie zawodniczka  klubu LTS Legionovia Legionowo. Na co dzień uczy się  ( III klasa liceum) i trenuje w Szkole  Mistrzostwa Sportowego Polskiego  Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku im. Agaty Mróz.

 

   4. Judyta Ropka – Biskupice – karate tradycyjne

  •  II miejsce w konkurencji Kumite – Mistrzostwa Polski Dzieci
  •  III miejsce  w konkurencji Kata Drużynowe – Mistrzostwa Polski Dzieci
  •  III miejsce w konkurencji Kata – XIV Puchar Mistrza ( zasięg ogólnopolski)
  •  III miejsce w konkurencji Kumite – XIV Puchar Mistrza ( zasięg ogólnopolski)
  •  II miejsce w konkurencji Kumite – Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa

                      

     5. Aneta Ropka – Biskupice – Karate tradycyjne

  • I miejsce  w konkurencji Kata – Mistrzostwa Polski
  • I miejsce w kategorii Kata – XIV Puchar Mistrza (zasięg ogólnopolski)
  • I miejsce w kategorii Kumite – XIV Puchar Mistrza (zasięg ogólnopolski)
  • III miejsce w konkurencji Kumite – Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa

 

     6. Adrian Ropka – Biskupice – Karate tradycyjne

  • I miejsce  w konkurencji Kata Drużynowe  – Mistrzostwa Polski
  • I miejsce  w konkurencji Kata   – Mistrzostwa Polski
  • II miejsce  w konkurencji Enbu  – Mistrzostwa Polski
  • I miejsce w konkurencji  Kumite – XIV Puchar Mistrza (zasięg ogólnopolski)
  • I miejsce w kategorii Kata – XIV Puchar Mistrza (zasięg ogólnopolski)
  • I miejsce w konkurencji Kumite – Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszow
  • I miejsce w konkurencji Kata – Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszow
  •  III miejsce w kategorii Kata – Ogólnopolski Turniej Pomerania Szczecin Cup


    7. Łukasz Ropka – Biskupice – Karate tradycyjne
        

  • III miejsce  w konkurencji Kata Drużynowe  – Mistrzostwa Polski
  •  I miejsce  w konkurencji Kumite  – XIV Puchar Mistrza (zasięg ogólnopolski)


    8. Gabriela Krawczyk – Trąbki – piłka nożna

  • I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt
  • III miejsce – w Mistrzostwach Małopolski Kategoria U15 kobiet

 

   9. Wiktoria Krawczyk – Trąbki – piłka nożna

 

  •  I miejsce w Mistrzostwach Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt
  •  III miejsce – w Mistrzostwach Małopolski Kategoria U15 kobiet


   10. Wojciech  Krawczyk – Sławkowice – szachy
      

  •     I miejsce w Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej


11. Rafał Mazur – trener klubu sportowego „Błękitni” Bodzanów


Awans drużyny seniorów „Błękitnych” do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Wieliczka oraz zakończenie na podium (trzecie miejsce) rozgrywek klasy A po rundzie jesiennej sezonu 2021/2022.

 

Specjalną nagrodę przyznała również Komisja Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, uczniom Mai Szumiec oraz Miłoszowi Palonek, za wyróżniające osiągnięcia w sporcie.

 

 

 

Przewiń do góry