Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Nie zwalniamy tempa i działamy dalej! Tym razem w ramach zajęć WAKACJE Z CK  rozpoczęliśmy kolejny tydzień w świetlicy w Szczygłowie, pełen artystycznych wyzwań.

Poniedziałek to dzień, w którym zapragnęliśmy być prawdziwymi chemikami i wykonać eksperymenty z użyciem barwników, składników spożywczych, płynów, balonów oraz prostych narzędzi. Ponadto okazuje się, że jest coś pomiędzy ciałem stałym, a ciekłym! Poznaliśmy ciecz nienewtonowską, która czasem zachowuje się jak ciało stałe, a czasem jak ciecz. Zabawom nie było końca!

Energiczne ćwiczenia z rana? Tak oto rozpoczęliśmy deszczowy wtorek! Nie ma nic bardziej pobudzającego w pochmurny dzień jak spora dawka sportu z trenerem. Dzięki temu mieliśmy jeszcze więcej wigoru do tworzenia! Zaprojektowaliśmy balonowe cuda oraz ozdoby z użyciem filcu i nici. Później chwila przerwy na wspólne zabawy, figle, spotkanie z małym zwierzakiem i zabraliśmy się z powrotem do pracy, tym razem przy masie porcelanowej tworząc oryginalne dekoracje z użyciem kwiatów. Dodatkowo nasze dziewczynki, dzięki Oli – naszej uczestniczce, mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki, która ukazując swoje zdolności wykonała wszystkim chętnym kolorowe warkoczyki.

Słodkim zwieńczeniem zajęć były świeżo wykonane lody truskawkowe oraz najlepsza na świecie wata cukrowa. :)

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://www.ckbiskupice.pl/events/mali-odkrywcy-na-wakacjach-z-ck/

 

 

Przewiń do góry