Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Podpisano umowę na realizację zadania pn. „ Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Biskupice wraz z inteligentnym zarządzaniem systemem oświetleniowym.”  W dniu 13 lipca 2022r. w Tomaszkowicach Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik zawarła umowę z przedstawicielem firmy Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST sp z.o.o.  W ramach inwestycji zostaną wymienione oprawy sodowe na energooszczędne LED-owe, które  rozświetlą ulice i obiekty w naszej gminie.

Zasadność wymiany opraw na nowoczesne LED-owe źródła światła jest argumentowana  kryterium finansowym  - w dużej mierze uda się nam zredukować koszty zużycia energii elektrycznej, a także zmniejszyć koszty konserwacji  linii. Ponadto  poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg w przestrzeni gminnych -  tłumaczy Wójt Renata Gawlik. W ramach inwestycji  przewidziano też montaż dodatkowych punktów LED na istniejących słupach oświetleniowych. Całość sieci zostanie wsparta  inteligentnym  systemem  sterowania i zarządzania.

Zadanie otrzymało  dotacje w  wysokości 4 050 000,00 z Rządowego Funduszu  „Polski ład”- Program Inwestycji Strategicznych.  Całość zadania szacuje się na kwotę 4 891 058 zł. Termin zakończenia robót nastąpi do 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przewiń do góry