Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik, w obecności przedstawicieli Tauron Nowe Technologie , inspektora nadzoru, a także pracowników Urzędu Gminy  podpisała  umowę na realizację zadania pn. „ Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Biskupice wraz z inteligentnym zarządzaniem systemem oświetleniowym” z przedstawicielem firmy Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST sp z.o.o. z Radomia.  W ramach inwestycji zostaną wymienione oprawy sodowe na energooszczędne LED-owe.

- Zasadność wymiany opraw na nowoczesne LED-owe źródła światła jest argumentowana  kryterium finansowym  -  uda się zredukować koszty zużycia energii elektrycznej, a także zmniejszyć koszty konserwacji  linii. Ponadto  poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg w przestrzeni gminnych -  tłumaczy Wójt Renata Gawlik. W ramach inwestycji  przewidziano też montaż dodatkowych punktów LED na istniejących słupach oświetleniowych według obowiązujących norm. Całość sieci zostanie wsparta  inteligentnym  systemem  sterowania i zarządzania. Jest to także zadanie, które wpisuje się w szeroko pojęte działania pro-ekologiczne. Lampy typu LED, z zmniejszają zużycie energii ale tez  ograniczają emisję  szkodliwych gazów do atmosfery.

Zadanie otrzymało  dotacje w  wysokości 4 050 000,00 z Rządowego Funduszu  „Polski ład”- Program Inwestycji Strategicznych.  Całość zadania szacuje się na kwotę 4 891 058 zł. Termin zakończenia robót nastąpi do 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

pl_lad_.png

 

 

 

 

Przewiń do góry