Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

 50 – lat temu ślubowali sobie miłość, wierność  i uczciwość małżeńską , w tym postanowieniu trwają po dziś. W uroczystej, ale też i rodzinnej atmosferze, w miniony czwartek – 28.07.2022 r., aż 27 par świętowało złoty Jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa.

Spotkanie otworzył kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Jarosław Stręk. Złożył Jubilatom gratulacje i życzył wszystkim parom zdrowia, pomyślności, a także, by cieszyły się serdecznością ze strony bliskich i wszystkich ludzi, których spotykają na swojej drodze. Następnie przyszedł czas na  życzenia od Wójt Gminy Biskupice.
 - Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński  „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Gratuluję Państwu tak pięknego Jubileuszu. Wasze życie, to postawa godna naśladowania dla młodszych pokoleń. Życzę kolejnych wielu wspaniałych , wspólnych lat życia spędzonych w zdrowiu i pomyślności – mówiła podczas uroczystości  Wójt Renata Gawlik.  Podkreślała, że Jubilaci mogą być wzorem życia, w którym liczą się takie wartości jak wierność, uczciwość i szacunek.

Dostojni Jubilaci z rąk Wójt Renaty Gawlik odebrali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP, przyznawane w  dowód społecznego uznania,  trwałości małżeństwa i rodziny. Każda z par otrzymała także pamiątkowy list oraz prezent.
 
Nie zabrakło symbolicznego toastu oraz wspólnie zaśpiewanego  „Sto lat”.  Uroczystość uświetnił  recital Katarzyny Pracuch. Akompaniamentu na gitarze udzielił Michał Jajeśnica.  Ze sceny mogliśmy usłyszeć utwory tj. „Pogoda ducha”,  „W moim magicznym domu”, „Pod papugami”,  czy „Zacznij od Bacha”.

 W tym roku Złoty Jubileusz świętowali:
Państwo Zofia i Tadeusz Badura z Jawczyc, Państwo Zofia i Tadeusz Badura z Trąbek, Państwo Elżbieta i Jerzy Chodorowscy z Jawczyc, Państwo Janina i Franciszek Czajkowscy z Tomaszkowic, Państwo Janina i Andrzej Czyżowscy z Łazan, Państwo Janina i Mieczysław  Filipowscy z  Zabłocia, Państwo Danuta i Jerzy Gaś z Trąbek, Państwo Elżbieta i Edward Goczał z Trąbek,  Państwo Józefa i Józef Gondek z Bodzanowa,  Państwo Danuta i Stanisław Herschfeld ze Sławkowic,  Państwo Józefa i Andrzej Jaromin z Bodzanowa, Państwo Zofia i Edward Jaszczyk z Trąbek, Państwo Józefa i Mieczysław Kozak z Trąbek, Państwo Stanisława i  Antoni Kraczykowie ze Szczygłowa, Państwo Lucyna i Julian Kryszyna z Tomaszkowic, Państwo Bogumiła i Józef Kruszyna  z Tomaszkowic, Państwo Krystyna i Jan Kulka z Trąbek, Państwo Barbara i Tadeusz Łanoszka z Biskupic,  Państwo Mieczysława i Ryszard Łanoszka z Łazan, Państwo Krystyna i Eugeniusz Łanoszka ze Szczygłowa, Państwo Janina i Józef Majka ze Sławkowic, Państwo Anna i Józef Świeży z Przebieczan, Państwo Maria i Stanisław Tomczyk z Zabłocia, Państwo Cecylia  i Czesław Wełna z Zabłocia, Państwo Janina i Jan Więcek z Tomaszkowic, Państwo Danuta i Józef Wójcik z Przebieczan, Państwo Danuta i Tadeusz Wyrodek z Przebieczan.


Serdecznie gratulujemy dostojnym Jubilatom i życzymy kolejnych pięknych, wspólnie spędzonych lat. Zapraszamy Państwa do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 

 

 

 

Przewiń do góry