Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Powstanie droga do budynku żłobka w Przebieczanach

  Brak opisu obrazka
  Podpisano umowę na realizację zadania polegającego na zaprojektowaniu drogi do żłobka w miejscowości Przebieczany. Inwestycja poprawi infrastrukturę oraz zapewnieni wygodny i bezpieczny dojazd do placówki opieki nad najmłodszymi mieszkańcami. Droga  o szerokość  5 metrów zapewni odpowiednią przestrzeń dla pojazdów oraz pieszych.  Dodatkowo, w ramach inwestycji przewidziano budowę chodnika wraz z oświetleniem ulicznym, co znacząco zwiększy komfort poruszania się pieszych po zmierzchu. Niezwykle istotnym elementem nowej drogi będzie także przejście dla pieszych, które połączy nową drogę z istniejącą drogą gminną "Przebieczany - przez wieś".  
  Data publikacji: 12-04-2024 14:39
 • Recytuje najpiękniej – uczennica SP Sławkowice na podium

  Brak opisu obrazka
  W eliminacjach powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego niezwykły talent recytatorski uczennicy klasy II ze Szkoły Podstawowej w Sławkowicach, Hani Ilnickiej, zrobił ogromne wrażenie na jury. Występ został nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii klas I-III, co jest niezwykłym osiągnięciem. Hani  gratulujemy  wspaniałych  umiejętności  i dziękujemy  za reprezentowanie szkoły i naszej gminy na tak wysokim poziomie.
  Data publikacji: 12-04-2024 14:08
 • ,,Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2024

  Brak opisu obrazka
  Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w programie ,,Opieka Wytchnieniowa”. Głównym celem programu jest wsparcie opiekunów osób zależnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego poprzez objęcie osób niepełnosprawnych całodobową, 14-dniową opieką.
  Data publikacji: 12-04-2024 13:35
 • Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

  Brak opisu obrazka
  W  dniach od 20  do 26 kwietnia 2024 r. zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie.
  Data publikacji: 12-04-2024 13:25
 • Sukces Zespołu Wokalnego SP im. Bł. Ojca Narcyza Jana Turchana w Trąbkach

  Brak opisu obrazka
  Uczniowie zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej im. bł. Ojca Narcyza Turchana w Trąbkach odnieśli wielki sukces podczas XV Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-ART 2024 w Gdowie. Zespół wokalny zajął zaszczytne I miejsce w kategorii zespołów, co jest ogromnym osiągnięciem i powodem do dumy. Dodatkowo, solistka Łucja Warwas otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów.
  Data publikacji: 12-04-2024 13:02
 • Sławkowice – dwie drogi do remontu

  Brak opisu obrazka
  Trwa postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy modernizacji min. dwóch dróg w Sławkowicach. Przebudowę  przejdzie droga wewnętrzna  położona na działce nr 131, tzw.„Kotło”. Zakres prac przewiduje modernizację nawierzchni odcinka drogi o długości 152 m.
  Data publikacji: 11-04-2024 15:38
 • Zachęcamy do udziału w akcji "PŁAĆ PODATKI W GMINIE, W KTÓREJ MIESZKASZ"

  Brak opisu obrazka
  Trwa czas składania rozliczeń podatkowych PIT, dlatego Urząd Gminy Biskupice prowadzi akcję informacyjna pod hasłem "PŁAĆ PODATKI W GMINIE, W KTÓREJ MIESZKASZ". Akcja informacyjna skierowana jest do nowych mieszkańców naszej gminy, którzy nie są jeszcze zameldowani. To nic nie kosztuje a może przyczynić się do rozwoju naszej Gminy!
  Data publikacji: 11-04-2024 15:13
 • Wysłano zapytania ofertowe

  Brak opisu obrazka
  W dniu 10 kwietnia 2024 roku zostały wysłane zapytania ofertowe dotyczące opracowania dokumentacji  projektowej zadania pn. „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Biskupice – etap II – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Trąbki”.
  Data publikacji: 10-04-2024 15:59
 • „Stara szkoła” w Bodzanowie przejdzie remont

  Brak opisu obrazka
  Powstaje projekt przebudowy budynku tzw. „starej szkoły” w Bodzanowie. Pustostan, który umiejscowiony  jest przy budynku Szkoły Podstawowej w Bodzanowie zostanie zaadaptowany pod oddział przedszkolny oraz salę wielofunkcyjną na poddaszu budynku,  zyska nowe życie i stanie się miejscem nauki i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Bodzanowa. Termin przygotowania dokumentacji upływa 20 marca 2025roku.
  Data publikacji: 10-04-2024 15:52
 • "Popołudnie z literaturą" w Domu Kultury w Sułowie

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Biskupice oraz Biblioteka Publiczna Gminy Biskupice serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie literackie, które odbędzie się w Domu Kultury w Sułowie. "Popołudnie z literaturą" to spotkanie, podczas którego zostaną zaprezentowane fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku.
  Data publikacji: 10-04-2024 15:51