Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany MPZP dla miejscowości Biskupice, Bodzanów, Sułów i Trąbki w gminie Biskupice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko – ZMIANA TEKSTOWA

  Brak opisu obrazka
  Ogłoszenie Wójta Gminy Biskupice z dnia 19 stycznia 2024 r. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego miejscowości Biskupice, Bodzanów, Sułów i Trąbki w gminie Biskupice wraz z niezbędną dokumentacją.
  Data publikacji: 19-02-2024 13:36
 • Plac rekreacji w Łazanach już gotowy!

  Brak opisu obrazka
  Miła wiadomość dla dzieci i młodzieży z Łazan i okolic. Można już,oczywiście przy sprzyjających warunkach atmosferycznych,   korzystać z nowego placu rekreacji znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Łazanach. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację, tak by jego  użytkownicy mogli  cieszyć się dostępną przestrzenią do zabawy i aktywności.  
  Data publikacji: 23-02-2024 12:41
 • „Darczyce przez wieś” do remontu

  Brak opisu obrazka
  Droga gminna „Darczyce przez wieś” w Trąbkach przejdzie modernizację, która ma na celu poprawę stanu technicznego. Prace remontowe obejmą odcinek o długości około 1km,  w ramach których zostanie zmodernizowana nawierzchnia asfaltowa, wzmocnione pobocza oraz przebudowane odwodnienie drogi. Dodatkowo, zamontowane zostaną korytka odprowadzające nadmiar wody, co wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania.
  Data publikacji: 23-02-2024 12:38
 • Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego

  Brak opisu obrazka
  Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.
  Data publikacji: 23-02-2024 13:13
 • Zlecono projekt placu rekreacji

  Brak opisu obrazka
   Wójt Gminy Biskupice, Renata Gawlik, podpisała umowę na realizację dokumentacji projektowej wraz z  uzyskaniem odpowiednich pozwoleń na budowę placu rekreacji przy Szkole Podstawowej w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach. W dniu 31 stycznia 2024 roku został złożony wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS" na rok 2024.
  Data publikacji: 22-02-2024 13:21
 • Zachęcamy do udziału w akcji "PŁAĆ PODATKI W GMINIE, W KTÓREJ MIESZKASZ"

  Brak opisu obrazka
  Rozpoczął się czas składania rozliczeń podatkowych PIT, dlatego Urząd Gminy Biskupice prowadzi akcję informacyjna pod hasłem "PŁAĆ PODATKI W GMINIE, W KTÓREJ MIESZKASZ". Akcja informacyjna skierowana jest do nowych mieszkańców naszej gminy, którzy nie są jeszcze zameldowani. To nic nie kosztuje a może przyczynić się do rozwoju naszej Gminy!
  Data publikacji: 21-02-2024 11:53
 • Opera dla Seniora

  Brak opisu obrazka
  Grupa Seniorów z Gminy Biskupice miała okazję spędzić poniedziałkowy wieczór 19 lutego 2024r. w gmachu  Operetki Krakowskiej. Dzięki pomysłowi Dyrektor Centrum Kultury – Małgorzaty Kalety oraz organizacji przez CK Biskupice  wyjazdu,  grupa 54 seniorów wzięła  udział w koncercie pt. „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Wydarzenie odbyło się  w ramach programu Kultura dla Seniora, organizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego.
  Data publikacji: 20-02-2024 14:57
 • Przysięga Małopolskich Terytorialsów w Myślenicach

  Brak opisu obrazka
  W najbliższą niedzielę 25 lutego o godzinie 11.00 na Rynku w Myślenicach 113 kandydatów do służby w szeregach 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wypowie słowa roty przysięgi wojskowej.
  Data publikacji: 20-02-2024 14:24
 • Poprawa bezpieczeństwa na drodze Tomaszkowice - Chorągwica

  Brak opisu obrazka
  Mieszkańcy sołectwa Tomaszkowice oraz Lednica Górna  wraz z Radną Tomaszkowic - Magdaleną Kot oraz sołtysem - Józefą Tańculą, zwrócili się do Wójt Gminy Biskupice z wnioskiem o poszerzenie wjazdu na zbiegu drogi wojewódzkiej na drogę gminną nr 560057 na odcinku Tomaszkowice  w kierunku miejscowości Chorągwica i Lednica Górna, a także o wykonanie remontu tej drogi. Wniosek o przebudowę drogi oraz skrzyżowania podpisało ponad 600 osób.
  Data publikacji: 19-02-2024 16:03
 • Konsultacje społeczne w przedmiocie zmiany statutów sołectw

  Organizacje pozarządowe gmina Biskupice
  Zgodnie z Uchwałą Nr LXXVI/482/24 Rady Gminy Biskupice z dnia 12 lutego 2024 r. Wójt Gminy Biskupice zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany statutów sołectw. Państwa opinia jest dla nas niezmiernie ważna, dlatego otwieramy dialog w sprawie proponowanych zmian.
  Data publikacji: 19-02-2024 13:39