Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zorganizował kolejną 31. akcję krwiodawstwa połączoną z rejestracją dawców szpiku. Krwiodawcy w wakacyjnych nastrojach pojawili się w siedzibie UG Biskupice i oddali zdumiewające 20 litrów 700 ml krwi, która zostanie wykorzystana do ratowania życia poszkodowanym i chorym.

Pomimo okresu urlopowego na akcję zgłosiło się 57 osób, a po przejściu rygorystycznych badań krew oddało 46 osób. Duża liczba krwiodawców ogromnie cieszy zwłaszcza teraz, w wakacje, kiedy krwi zwyczajnie brakuje. W ramach podziękowania krwiodawcy otrzymali słodkie wypieki przygotowane i ufundowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice i Koło Gospodyń Wiejskich w Bodzanowie, oraz ufundowane przez naszych sponsorów: Juliusza Kanarka - Prezesa ZG OSP w Biskupicach oraz Marię Kot z Bodzanowa.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, uczestnikom akcji, fundatorom, sponsorom i wszystkim wspierającym.


Akcję honorowego oddawania krwi wspierają:

- Renata Gawlik - Wójt Gminy Biskupice,

- Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Biskupice.

 

Sponsorzy:

- Juliusz Kanarek Prezes ZG OSP w Biskupicach,

- Koło Gospodyń Wiejskich z Bodzanowa,

- Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP Sławkowice,

- Maria Kot z Bodzanowa.

 

Jednocześnie zapraszamy wszystkich na następną akcję, która przeprowadzona będzie 13 listopada (niedziela), jak zawsze w siedzibie Urzędu Gminy Biskupice w Tomaszkowicach.

 

 

Przewiń do góry