Strona Gminy Biskupice w serwisie Facebook

Na dobre ruszyła rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Biskupicach.Dobre warunki atmosferyczne pozwoliły na wykonanie niezbędnych prac ziemnych, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ukończono też fundamenty pod nowe skrzydło budynku.

Prace zaplanowano tak aby nie kolidowały z bieżącą pracą szkoły. Teren budowy jest odgrodzony i zabezpieczony. Wyznaczono także nowe bezpieczne przejścia dla uczniów. Projekt przewiduje wykonanie dobudówki do głównego gmachu szkoły. Budynek powiększy się o 6 pomieszczeń – w sumie o 300 m2. Całkowitą modernizacje przejdzie także teren wokół szkoły. Prace dotyczące zagospodarowania terenu obejmą parking, plac zabaw, powstaną nowe dojścia i chodniki. Teren będzie oświetlony.

Zadanie pn."Rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Biskupicach wraz z zagospodarowaniem terenu oraz rozbudową wewnętrznych instalacji" zostało wsparte kwotą 3 825 000 złotych, z rządowej puli w ramach Funduszu „Polski ład” Program Inwestycji Strategicznych. Jak przewiduje wykonawca gotowy obiekt wraz z zagospodarowanym terenem wokół,  powinien zostać oddany do użytku na wiosnę 2024 roku.

 

Przewiń do góry